بخش کاربری
فراموشی رمز عبور
قبلا ثبت نام نکرده ام

راهکار سامسونگ برای تشخیص باتری های سالم چهارشنبه ۳۱ شهريور ۱۳۹۵

راهکار سامسونگ برای تشخیص باتری های سالم
c028d662_241e_4781_aaae_071384c9b42a

شرکت کره ای سامسونگ در طی روز های اخیر فراخوانی همه 2.5 میلیون دستگاه گلکسی نوت 7 فروخته شده به بازار را در پی گرفته و نسبت به تعویض باتری های معیوب اقداماتی صورت داده است. با توجه به اعلام سامسونگ، برای تشخیص باتری های سالم و معیوب مشخصات ظاهری زیادی وجود دارند. پس از آنکه مشخص شد نسخه‌های مجهز به باتری تولیدی Samsung SDI در زمان شارژ منفجر می‌شوند، حال این کمپانی به سراغ تولیدکننده‌ی دیگری رفته تا مشکل موجود را حل کند. در ادامه به نحوه تشخیص باتری های سالم از معیوب ها می پردازیم

سامسونگ در اولین اطلاعاتی که نسبت به نسخه جدید باتری ها اعلام کرده بود، به سبز بودن آیکون باتری در گوشی های سالم اشاره کرد. حال این آیکون سبز رنگ در سه حالت که در عکس روبرو مشاهده می کنید قابل مشاهده است:

1. علامت باتری در قسمت نوار وضعیت گوشی

2. علامت باتری در صفحه نمایش گوشی در حالت Always-on Display

3 . پنجره ی خاموش کردن گوشی (پنجره ای که پس از نگه داشتم دکمه پاور به نمایش در می آید)

همچنین یک علامت مربع تو پر مشکی رنگ نیز به برچسب مربوط به شماره‌ی سریال روی بسته بندی اضافه خواهد شد تا کاربران با دیدن آن متوجه شوند که گلکسی نوت ۷ مورد نظر از وجود باتری که احتمال انفجار دارد، بهره نمی‌برد.


در نهایت لازم به ذکر است که اگر از خریداران این گوشی جدید هستید، از هر دو راه ممکن برای اطمینان از سالم بودن باتری گوشی خود استفاده کنید. چرا که امکان درج مربع های مشکی رنگ جعلی بر روی جعبه گوشی بسیار بالا است.